Czytaj prasę

 

Komunikaty organizacyjne

Film „80 milionów”

KOMUNIKAT Nr 32

 9 grudnia 2011 r

Z okazji 30-tej rocznicy wybuchu stanu wojennego Zarząd Regionu Ziemi Łódzkiej NSZZ „Solidarność" oraz Narodowe Centrum Kultury  zapraszają w dniu 15 grudnia 2011 r członków naszego Związku na uroczystą projekcję filmu Waldemara Krzystka pt: „80 Milionów".

Przed projekcją filmu wystąpi zespół Big Cyc, który nagrał płytę pt.: „Zadzwońcie po milicję" nawiązującą do wydarzeń stanu wojennego.

Uroczystość odbędzie się w kinie „Bałtyk” w Łodzi ul. Narutowicza 20, rozpoczęcie  o godz. 18 00.  Z powodu, że miejsca siedzące nie są biletowane prosimy o przybycie 20 min. przed rozpoczęciem uroczystości.

Członkowie NSZZ „Solidarność” zainteresowani przybyciem na projekcję filmu proszeni są o kontakt telefoniczny z Działem Regionalnym Zarządu Regionu ZŁ NSZZ „Solidarność” tel. 42 67 72 627, 42 67 72 628 do dnia 14 grudnia br.

Wstęp wolny.

          Ilość miejsc ograniczona!

Serdecznie zapraszamy


Sekretarz ZR ZŁ NSZZ „Solidarność”

Ireneusz Wach

plik do pobrania

11 listopada - Święto Niepodległości

KOMUNIKAT Nr 30

2 listopada 2011 r

 

Z okazji 93 rocznicy odzyskania Niepodległości 11 listopada odbędą się uroczystości organizowane przez Wojewodę Łódzkiego.

W programie:

godz.   9.30 -   9.55 Zbiórka i rejestracja pocztów sztandarowych na pl. Jana Pawła II przed Bazyliką Archikatedralną

godz. 10.00 - 11.15  Uroczysta Msza Św. w intencji Ojczyzny, celebrowana przez JE Arcybiskupa dr Władysława Ziółka Metropolitę Łódzkiego.

godz. 11.15 – 13.00 Uroczystość przed Płytą Grobu Nieznanego Żołnierza na Placu Jana Pawła II:

-              zmiana warty

-              przemówienie Wojewody Łódzkiego

-              apel poległych i salwa honorowa

-              złożenie wieńców i kwiatów

-              defilada kompanii honorowych.

Po uroczystościach organizowanych przez Wojewodę Łódzkiego ok. godz. 13.00 zapraszamy na przemarsz ul. Piotrkowską pod Pomnik marsz. Józefa Piłsudskiego, gdzie delegacje złożą kwiaty i wysłuchają okolicznościowych przemówień.

Zarząd Regionu  ZŁ NSZZ „Solidarność” serdecznie zaprasza poczty sztandarowe oraz wszystkich członków i sympatyków Związku do wzięcia udziału w obchodach Narodowego Święta Niepodległości. 

Osoby i organizacje, które zechcą składać kwiaty proszone są o wcześniejszy kontakt telefoniczny z Zarządem Regionu ZŁ NSZZ „Solidarność” tel. 42 67 72 627, 42 67 72 628.


Sekretarz ZR ZŁ NSZZ „Solidarność”

Ireneusz Wach

plik do pobrania

Akcja Zbierania Podpisów!

KOMUNIKAT  Nr 29

7 października 2011 r

Akcja zbierania podpisów pod Obywatelskim Projektem uchwały Rady Miejskiej w Łodzi stanowiska w sprawie prywatyzacji Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Sp z oo w Łodzi.

                Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” w Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Łodzi zwróciła się do Zarządu Regionu z prośbą o pomoc w zbieraniu podpisów pod przygotowanym obywatelskim projektem uchwały Rady Miejskiej w Łodzi - stanowiska w sprawie prywatyzacji Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.  w Łodzi.

                Projekt uchwały wraz z uzasadnieniem oraz listami poparcia można ściągnąć ze strony poświęconej tej akcji  www.stopprywatyzacjizwiklodz.prv.pl   Listy poparcia są również do pobrania w Dziale Regionalnym Zarządu Regionu ZŁ NSZZ „Solidarność” ul. Kamińskiego 18 pok. 311.

                Wszelkie informacje dotyczące zbierania podpisów można uzyskać od organizatorów akcji upoważnionych do kontaktów i prezentowania projektu uchwały pod numerem telefonu 42  677 84 39 lub 42 677 84 38.

                Podpisane listy poparcia projektu uchwały Rady Miejskiej w Łodzi można zostawiać w pokojach organizacji związkowych działających w ZwiK Sp. z o.o. w Łodzi przy ul. Wierzbowej 52:

- pok. A-115, tel kontaktowy 42 677 84 38

- pok. A-116, tel. kontaktowy 42 677 84 39

oraz w Dziale Regionalnym Zarządu Regionu ZŁ NSZZ „Solidarność” ul. Kamińskiego 18 pok. 311.

Uwaga, podpisy mogą składać osoby zameldowane na terenie miasta Łodzi.


członek prezydium

ZR ZŁ NSZZ „Solidarność”

Piotr Ścieśko

plik do pobrania

ZBIERAMY PODPISY !

KOMUNIKAT Nr 28

27 września 2011 r

ZBIERAMY PODPISY pod Obywatelskim Projektem uchwały Rady Miejskiej w Łodzi w celu uchylenia uchwały Rady Miejskiej w sprawie określenia zasad zbycia przez Miasto Łódź udziałów Zakładu Drogownictwa i Inżynierii Spółki z oo.

Miasto Łódź ogłaszając drugi przetarg na zbycie udziałów ZDiI Sp. z o.o. zrezygnowało z gwarancji pracowniczych. Wynegocjowanie pakietu socjalnego z Organizacjami Związkowymi było warunkiem koniecznym dla oferenta w pierwszym przetargu.

Obowiązująca treść uchwały Rady Miasta Łodzi nie gwarantuje zabezpieczenia warunków socjalnych i gwarancji zatrudnienia dla pracowników ZDiI.

Zarząd Regionu Ziemi Łódzkiej NSZZ „Solidarność” popiera działania Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w ZDiI Sp. z o.o. zmierzające do zagwarantowania przy sprzedaży zakładu jak najlepszych warunków dla pracowników.

Pomóżmy pracownikom Zakładu Drogownictwa i Inżynierii Sp. z o.o. składając swój podpis popierający projekt uchwały Rady Miejskiej w sprawie uchylenia obowiązującej uchwały RM w sprawie określenia zasad zbycia przez Miasto Łódź udziałów Zakładu Drogownictwa i Inżynierii Spółki z o.o.

Uwaga, podpisy mogą składać osoby zameldowane w Łodzi.

Listy poparcia są do pobrania w Dziale Regionalnym Zarządu Regionu ZŁ NSZZ „Solidarność” ul. Kamińskiego 18 pok. 311 lub na stronie internetowej www.solidarnosc.org.pl/lodz

Podpisy zbieramy do 5 października br. do godz. 15.00 w pok. 311.


członek ZR ZŁ NSZZ „Solidarność”

Piotr Ścieśko

plik do pobrania

lista poparcia

W rocznicę śmierci bł. księdza Jerzego POPIEŁUSZKI

KOMUNIKAT Nr 27

27 września 2011 r

W rocznicę śmierci bł księdza Jerzego POPIEŁUSZKI

Jak co roku, 19 października - w rocznicę tragicznej śmierci błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki Zarząd Regionu Ziemi Łódzkiej NSZZ „Solidarność” zaprasza na uroczystą Mszę Świętą, która zostanie odprawiona w kościele pw św Stanisława Kostki    w Warszawie na Żoliborzu (ul Hozjusza 2).

Godz. 17.00 Ks. dr hab. Tomasz Kaczmarek, postulator procesu beatyfikacyjnego: „Błogosławiony Ksiądz Jerzy Popiełuszko – obecność w życiu Kościoła”

Godz. 17.30 – Powitanie pocztów sztandarowych

Godz. 18.00 – Msza święta koncelebrowana pod przewodnictwem Jego Eminencji Kard. Kazimierza Nycza, Metropolity Warszawskiego

Po Mszy świętej otwarcie i poświęcenie Ośrodka Dokumentacji Życia i Kultu Błogosławionego Jerzy Popiełuszki.

 -------------------------------------------------------------------------------------------------

Wyjazd z Łodzi do Warszawy w dniu 19.10. br. o godzinie 12.30 z al. Anstadta

Osoby zainteresowane wyjazdem proszone są o kontakt do dnia 14 października z Działem Regionalnym Zarządu Regionu ZŁ NSZZ „Solidarność” ul. Kamińskiego 18 pok. 311 lub telefonicznie 42-67 72 627 lub 42-67 72 628.

Koszt wyjazdu 35,- zł od osoby.

Poczty sztandarowe (3 osobowe) wyjeżdżają na koszt Zarządu Regionu.

 --------------------------------------------------------------------------------------------------

Uwaga

Komisje Zakładowe, Rady Podregionów, organizujące wyjazd we własnym zakresie proszone są o podanie informacji o ilościach autokarów do Zarządu Regionu; numer telefonu jak wyżej. 


Członek ZR ZŁ NSZZ „Solidarność”

Marian Laskowski

plik do pobrania

Szczegóły wyjazdu na manifestację

KOMUNIKAT Nr 26

1 września 2011 r

 

17 września – międzynarodowa manifestacja związkowców we Wrocławiu

Dalsze szczegóły:

Zgodnie z wcześniejszym Komunikatem podajemy dodatkowe informację dotyczące wyjazdu w dniu 17 września na manifestację do Wrocławia.

Zbiórka uczestników manifestacji na ulicy Anstadta w Łodzi o godz. 6,45. Wyjazd autokarów nastąpi o godz. 7.00.

Osoby posiadające kurtki, podkoszulki, czapki oraz flagi związkowe prosimy o zabranie ich na manifestację.

Koszty wyjazdu pokrywa Zarząd Regionu ZŁ.

Zapisy uczestników na manifestację prowadzi Dział Kontaktów z Komisjami Zakładowymi w Zarządzie Regionu ZŁ ul. Kamińskiego 18 pok. 311 telefon 42-67 72 627, 42- 67 72 628.

Udział w manifestacji jest naszym związkowym obowiązkiem oraz prawem do wyrażenia naszych postulatów i żądań.


Członek Prezydium ZR ZŁ NSZZ „Solidarność”

Piotr Ścieśko

Plik do pobrania

18 września 2011 r. – XXIX Ogólnopolska Pielgrzymka Ludzi Pracy na Jasną Górę

KOMUNIKAT Nr 24

4 sierpnia 2011 r

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w XXIX Ogólnopolskiej Pielgrzymce Ludzi Pracy na Jasną Górę.

 

Program Pielgrzymki 18 września 2011 r. (niedziela)

 

Godz. 10.00 – Koncert Zespołu Mazowsze

Godz. 10.30 – Wystąpienie Przewodniczącego NSZZ „Solidarność” Piotra Dudy

Godz. 11.00 - Uroczysta Suma - koncelebrują Duszpasterze Ludzi Pracy. Przewodniczy i homilię wygłosi Ks. Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź

 

Zarząd Regionu Ziemi Łódzkiej NSZZ „Solidarność” organizuje wyjazd na Pielgrzymkę do Częstochowy. Koszt wyjazdu 35 zł od osoby.

Zapisy do dnia 15 września br., przyjmuje Dział Regionalny ZR pok. 311 tel. 42 67-72-627, 42-67-72-628.

 

Do udziału w uroczystościach szczególnie gorąco zapraszamy poczty sztandarowe (3-osobowe poczty sztandarowe wyjadą na koszt Zarządu Regionu).

 

Zbiórka uczestników w dniu Pielgrzymki o godz. 7.00 w Łodzi na al. Anstadta.

Uwaga

Osoby chcące uczestniczyć w nocnym czuwaniu na Jasnej Górze, z dnia 17 na 18 września oraz w manifestacji we Wrocławiu, będą miały taką możliwość - pod warunkiem zebrania się odpowiedniej ilości osób - cały autokar ok. 50 osób.

Jeżeli uzbiera się odpowiednia grupa, autokar wracając z Wrocławia, pojedzie bezpośrednio do Częstochowy. Planowany czas przyjazdu na Jasną Górę ok. godziny 23.

Koszty przejazdu tej grupy będą pokryte przez Zarząd Regionu.

Wyjazd autokaru dla tych osób nastąpi w dniu 17 września o godz. 7.30 z ul. Anstadta.

 

Osoby zainteresowane tym rozwiązaniem proszone są o podanie takiej informacji przy zapisywaniu się w Dziale Kontaktów ZR.


Członek Prezydium ZR ZŁ NSZZ „Solidarność”

Piotr Ścieśko

 


 


 

 


Zaproszenie na XXIX Ogólnopolską Pielgrzymkę Ludzi Pracy na Jasną Górę w dniach 17 - 18 września 2011 r.

Do wszystkich Ludzi Pracy w Polsce

Do Duszpasterzy Ludzi Pracy

Zapraszam wszystkich ludzi pracy na pielgrzymkę do Częstochowskiej Matki i Królowej. Udają się do Niej rodziny, żołnierze, dzieci komunijne, rolnicy, emeryci, maturzyści i parlamentarzyści. Przychodzą, by oddychać powietrzem historii, której nie zakłamał żaden system, ani totalitarny, ani liberalny - aby oddychać powietrzem wolności. Tu Polacy byli zawsze wolni. Wstąpimy do wieczernika, gdzie Maryja pozostaje z narodem na modlitwie. Przyjedźcie! W tym wieczerniku jest dużo miejsca.

W tym roku mija trzydziesta rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Oczekiwaliśmy sprawiedliwości ludzkiej. Niestety! Sądy nasze skażone czerwoną przeszłością, pozwalają do dziś cieszyć się wolnością zabójcom braci Polaków. Przyjdziemy prosić, aby ból i żal nie zamienił się na zaciśniętą pięść.

Podziękujemy Bogu Ojcu za dar błogosławionego Jana Pawła II — patrona na trudne polskie dziś. Przeżył nienawiść okrutnej okupacji niemieckiej, nie uległ systemowi komunistycznej pogardy dla człowieka, stawił czoła laickiemu humanizmowi, bo całkowicie oddał się Maryi: „Cały Twój". Przyniesiemy dzisiejszą Ojczyznę sponiewieraną nieuczciwą walką o władzę i powiemy Maryjo, świat pracy jest „Cały Twój". Daj zwyciężyć lekceważenie świata pracy w kraju, który wywalczył wolność i demokrację. Będzie to nasze szczególne dziękczynienie.

Zapraszam do Częstochowy wszystkich ludzi pracy, wierzących i dystansujących się od przekonań religijnych, ludzi z różnych central związkowych. W dobie marginalizacji roli związków zawodowych konieczne jest solidarne trwanie na służbie człowiekowi i Ojczyźnie.

Polecajmy trudne dziś naszej Ojczyzny.

Z wyrazami czci i poważania


 

Bp Kazimierz Ryczan

Biskup Kielecki

Krajowy Duszpasterz Ludzi Pracy

plik do pobrania<< nowsze  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33   starsze >>