Spotkania Prezydium ZR z przedstawicielami organizacji związkowych

W poniedziałek, 8 kwietnia br. w Regionie Ziemia Łódzka odbyły się dwa spotkania przedstawicieli organizacji związkowych z Łodzi z członkami Prezydium Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność”. Były to pierwsze takie spotkania od ubiegłorocznych wyborów do władz Związku. Przybyłych związkowców przywitał przewodniczący łódzkiej „Solidarności” Waldemar Krenc. Przewodniczący przedstawił członków Prezydium oraz obszary działań, którymi się zajmują w Regionie, po czym krótko omówił najważniejsze stanowiska i uchwały Krajowego Zjazdu Delegatów oraz Komisji Krajowej, a także przypomniał rozwiązania poprawiające sytuację pracowników, które weszły w życie dzięki staraniom NSZZ „Solidarność”. Następnie przewodniczący poinformował o planowanej na 10 maja w Warszawie manifestacji NSZZ „Solidarność” oraz planowanemu referendum w sprawie ograniczenia przez Polskę przepisów strategii „Zielonego Ładu” i polityki klimatycznej UE. Więcej szczegółów dotyczących manifestacji oraz referendum podał zastępca przewodniczącego ZR Piotr Ścieśko. W dalszej części spotkań członkowie Prezydium omawiali tematy, którymi się zajmują, w tym m.in. Przemysław Gręda przedstawił benefity dla członków NSZZ „Solidarność”, Michał Karolczyk poinformował o wyjeździe na pielgrzymkę do Lichenia oraz konkursie Pracodawca Przyjazny Pracownikom, a Ireneusz Wach podał szczegóły planowanej na 2025 rok pielgrzymki do Rzymu.

Podobne spotkania będą odbywały się w najbliższym czasie w podregionach: Kutno, Pabianice, Radomsko, Sieradz, Wieluń, Zduńska Wola oraz Zgierz.