Pikieta „Solidarności” przed siedzibą Zarządu Lokali Miejskich w Łodzi

W środę, 20 marca br. przed siedzibą Zarządu Lokali Miejskich w Łodzi odbyła się pikieta zorganizowana przez Komisję Międzyzakładową NSZZ „Solidarność” w ZLM. Pikieta odbyła się w obronie zwolnionego działacza związkowego. W lutym br. bez zgody Komisji Międzyzakładowej dyrektorka wręczyła wypowiedzenie pracownikowi, działaczowi NSZZ „Solidarność”, członkowi zespołu ds. negocjacji Regulaminów, pełniącemu od dwóch lat funkcję Męża Zaufania. którego stosunek pracy objęty był szczególną ochroną. Pikiecie przewodniczył przewodniczący Komisji Międzyzakładowej w ZLM Piotr Ścieśko. W swoim wystąpieniu przedstawił długą listę zarzutów, jaką mają pracownicy w stosunku do dyrektorki ZLM. Wystąpienie było przerywane dźwiękami syren i gwizdków. Przybyli na pikietę w rękach trzymali czerwone kartki, które zamierzali wręczyć pani dyrektor. Głos zabrał także przewodniczący Zarządu Regionu łódzkiej „Solidarności” Waldemar Krenc. W ostrych słowach porównał dyrektorkę ZLM do przedstawicieli pracodawców w korporacjach bezpardonowo wyrzucających z pracy działaczy związkowych. Pikietujących wsparli przedstawiciele NSZZ „Solidarność” z innych organizacji z Regionu Łódzkiego, członkowie Zarządu Regionu Ziemi Łódzkiej, a także mieszkańcy użytkujący lokale komunalne. W pikiecie wzięło udział ponad 100 osób. Na koniec przewodniczący Piotr Ścieśko odczytał petycję do Prezydent Miasta Łodzi Hanny Zdanowskiej, w której związkowcy domagają się odwołania dyrektorki Zarządu Lokali Miejskich.