Działacz związkowy przywrócony do pracy

Dzień po tym, gdy odbyła się zorganizowana przez Komisję Międzyzakładową NSZZ „Solidarność” pikieta w obronie zwolnionego z pracy działacza „Solidarności” w Zarządzie Lokali Miejskich w Łodzi, otrzymaliśmy informację, iż Sąd Rejonowy dla Łodzi-Śródmieścia postanowił zabezpieczyć roszczenie związkowca, nakazując jego dalsze zatrudnienie przez Zarząd Lokali Miejskich w Łodzi do czasu prawomocnego zakończenia postępowania. Postanowienie nie jest prawomocne. Obecnie toczy się sprawa o uznanie wypowiedzenia jego umowy o pracę za bezskuteczne.

Przypominamy, iż w lutym br., bez zgody Komisji Międzyzakładowej dyrektorka wręczyła wypowiedzenie pracownikowi, działaczowi NSZZ „Solidarność”, członkowi zespołu ds. negocjacji Regulaminów, pełniącemu od dwóch lat funkcję Męża Zaufania. którego stosunek pracy objęty był szczególną ochroną.