Czytaj prasę

 

Komunikaty organizacyjne

SOLIDARNI Z UKRAINĄ

KOMUNIKAT Nr 7

3 marca 2014 r

8 marca br Protest przed ambasadą Rosji w Warszawie

Koleżanki i Koledzy!

Sytuacja na Ukrainie zmienia się niezwykle dynamicznie i przybiera obrót, który przywołuje najczarniejsze doświadczenia naszej niedawnej historii.

Tak jak niegdyś Stalin, Hitler, a teraz Putin pod pozorem obrony własnych obywateli, którym ponoć dzieje się krzywda, Rosja dokonuje agresji na suwerenny kraj.

Jeśli cały wolny demokratyczny świat nie przeciwstawi się zdecydowanie takim działaniom, będziemy mieli do czynienia z taką samą sytuacją jaka miała miejsce po Monachium 1938 r., gdy świat nie powstrzymał Hitlera, stosującego te same metody, co dziś Putin.

„Solidarność” od samego początku wspiera naród ukraiński nie tylko gestami poparcia, ale również konkretną pomocą materialną. Wysłaliśmy leki, materiały opatrunkowe, środki do odkażania ran, oddajemy krew. I nadal będziemy to robić.

Ale dzisiaj trzeba iść dalej. Dlatego „Solidarność” organizuje w najbliższą sobotę, tj. 8 marca o godz. 14.00 pikietę przed ambasadą Rosji w Warszawie. Musimy pojawić się tam w jak najliczniej i nazwać rzeczy po imieniu. Agresora nazwać agresorem, ofiarę ofiarą. Musimy Ukrainie okazać naszą solidarność.

Piotr Duda

Zarząd Regionu Ziemi Łódzkiej organizuje wyjazd do Warszawy. Zbiórka o godz. 11,15 z al. Anstadta w Łodzi. Zapisy przyjmuje dział regionalny ZR ZŁ NSZZ „Solidarność”  ul. Kamińskiego 18 pok. 311 tel. 42-67 72 627 lub 42-67 72 628.

Weźmy ze sobą emblematy charakterystyczne dla naszego Regionu (kurtki, czapki, flagi) oraz hasła stosowne do sytuacji oraz akcenty związane z Ukrainą.

Pokażemy w ten sposób naszą solidarność z narodem Ukrainy!


Członek Zarządu Regionu

Ziemi Łódzkiej NSZZ „Solidarność”

 Piotr Ścieśko

plik do pobrania

Apel o pomoc dla narodu ukraińskiego

KOMUNIKAT Nr 6

21 lutego 2014 r

Nie możemy być obojętni wobec tragedii w Kijowie, nie możemy być obojętni wobec ofiar na Ukrainie.

Zarząd Regionu Ziemi Łódzkiej NSZZ „Solidarność” postanowił włączyć się w akcję pomocy humanitarnej dla narodu ukraińskiego i przekazał na ten cel środki finansowe.

„Solidarność” przygotowuje konwój z transportem humanitarnym na Ukrainę. Będą to przede wszystkim środki opatrunkowe i materiały pierwszej pomocy medycznej. Pierwszy transport powinien wyruszyć już w przyszłym tygodniu i zostanie sfinansowany ze zbiórki wśród członków Związku.

W imieniu całego Związku zbiórką pomocy zajmuje się Region Świętokrzyski. Działania te wspierają również regiony: Rzeszowski, Środkowo-Wschodni i Ziemia Przemyska.

Zarząd Regionu Ziemi Łódzkiej apeluje nie tylko do członków Związku, ale również do wszystkich chcących wesprzeć nasze działania, o przekazywanie środków na konto:

 

Region Świętokrzyski NSZZ „Solidarność”

34 1020 2629 0000 9102 0009 1546

(z dopiskiem: „UKRAINA”)

 

lub na konto Regionu Ziemia Łódzka:

97 1160 2202 0000 0000 3099 9482

90-229 Łódź, ul. Kamińskiego 18

(również z dopiskiem „UKRAINA”)

lub bezpośrednio w kasie Biura Zarządu Regionu (adres jak wyżej).

 

Wyraźmy solidarność i poparcie. Nie bądźmy obojętni na to, co dzieje się tak blisko nas!


Sekretarz ZR ZŁ NSZZ „Solidarność”

            Ireneusz Wach

plik do pobrania

Kalendarz uroczystości w roku 2014

KOMUNIKAT Nr 5

20 lutego 2014 r

Poniżej podajemy ramowy kalendarz uroczystości i świąt w 2014 roku, w których wskazany jest udział pocztów sztandarowych naszego Związku.

 

  1 marca sobota                   - Światowy Dzień Żołnierzy Wyklętych

19 marca środa                     - Uroczystość św. Józefa - Patrona Rodzin

  6 kwietnia niedziela           - Ogólnopolska Pielgrzymka NSZZ „Solidarność” do Matki Boskiej Licheńskiej - Licheń

  3 maja sobota                      - Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja, Święto NMP Królowej Polski

11 maja niedziela                   - Msza Święta z okazji Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków przy Pracy i Chorób                  Zawodowych

13 czerwca piątek                  - 27 rocznica wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Łodzi

26 sierpnia wtorek                - 34 rocznica strajku w MPK w Łodzi

31 sierpnia niedziela            - 34 rocznica podpisania porozumień  sierpniowych i powstania NSZZ „Solidarność”

17 września środa                - 75 rocznica agresji sowieckiej na Polskę

21 września niedziela           - Ogólnopolska Pielgrzymka Ludzi Pracy na Jasną Górę – Częstochowa

19 października niedziela     - Rocznica  męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki – Warszawa

11 listopada wtorek               - Narodowe Święto Niepodległości

13 grudnia sobota                 - 33 rocznica wprowadzenia stanu wojennego.

 

Uczestnictwo sztandarów NSZZ „Solidarność” w innych uroczystościach uzależnione będzie od decyzji Prezydium Zarządu Regionu.

Udział pocztów sztandarowych  w uroczystościach zarówno związkowych jak i narodowych jest bardzo istotny dla wizerunku NSZZ „Solidarność”.

Kalendarz uroczystości opracował Chorąży Pocztu Sztandarowego Ziemi Łódzkiej kol. Zbigniew Solarek.


Sekretarz ZR ZŁ NSZZ „Solidarność”

Ireneusz Wach

plik do pobrania

PIELGRZYMKA na uroczystość Kanonizacji Ojca Świętego Jana Pawła II

KOMUNIKAT Nr 04

31 stycznia 2014 r

W związku z dużym zainteresowanie na pielgrzymkę do Włoch na kanonizację Ojca Świętego Jana Pawła II w dniu 27 kwietnia br, Zarząd Regionu Ziemia Łódzka NSZZ „Solidarność” przedłuża możliwość dokonywania wpłat na propozycje Pielgrzymek Biura Podróży SOLTUR sp z oo z Krakowa przedstawionych w Komunikacie ZR nr 3 z dnia 7 stycznia tego roku.

I tak. zaliczkę w wysokości:

490 zł od osoby – za udział w Pielgrzymce Program I

560 zł od osoby - za udział w Pielgrzymce Program III

należy wpłacać do dnia 15 lutego br. bezpośrednio w kasie Zarządu Regionu Łódź, ul. Kamińskiego 18 lub na konto:

Bank MILLENIUM     97 1160 2202 0000 0000 3099 9482

z dopiskiem PIELGRZYMKA PROGRAM I lub PROGRAM III

 pozostałą część kwoty należy wpłacić do dnia 31 marca 2014 r.

Chętni do udziału w jednej z wymienionych poniżej Pielgrzymek proszeni są o kontakt z działem kontaktów z komisjami zakładowymi w Zarządzie Regionu ZŁ tel. 42-67 72 627 lub 42- 67 72 628.


Członek Prezydium ZR ZŁ NSZZ „Solidarność”

Marian Laskowski

plik do pobrania

STOP sprzedaży Lasów Państwowych i Polskiej Ziemi!

KOMUNIKAT NR 03

31 stycznia 2014 r

Zwracamy się z prośbą do wszystkich członków naszego Związku o zbieranie podpisów pod wnioskiem o poddanie pod ogólnopolskie referendum sprawy przyszłości Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe i wykupu Polskiej Ziemi przez obcokrajowców.

Rząd PO-PSL postanowił ograbić Lasy Państwowe i dąży do uchwalenia ustawy o zmianie ustawy o lasach, pomimo licznych dowodów na niezgodność tych działań z Konstytucją RP, oraz niedochowania procedur wymaganych przy stanowieniu  prawa.

W 2010 roku liczne działania w tym m.in.: manifestacje leśników w Warszawie oraz zebranie 1,3 miliona podpisów pod wnioskiem o referendum w sprawie Lasów Państwowych pozwoliły obronić PGL LP przed zakusami rządzących. Niestety, na krótko!

Zarząd Regionu Ziemi Łódzkiej NSZZ „Solidarność” gorąco apeluje do członków i sympatyków naszego Związku o zbieranie jak największej liczby podpisów pod wnioskiem o referendum.

W roku 2014 Lasy Państwowe obchodzą JUBILEUSZ 90-lecia istnienia. Działajmy szybko, aby nie okazało się, że będzie to ostatni jubileusz!

Listy referendalne są do pobrania na stronie internetowej www.ekorozwoj.pl

Podpisy można składać w Dziale Regionalnym ZR Łódź, ul. Kamińskiego 18 pok. 311 oraz w siedzibach Podregionów.


Członek Zarządu Regionu ZŁ NSZZ „Solidarność”

Piotr Ścieśko

plik do pobrania

lista referendum Lasy 2014

Trwa akcja zbierania podpisów

KOMUNIKAT Nr 02

23 stycznia 2014 r

Koleżanki i Koledzy

Przypominamy iż w dalszym ciągu zbieramy podpisy o skrócenie kadencji Sejmu RP, akcję rozpoczęliśmy po protestach „Dość lekceważenia społeczeństwa” we wrześniu ub roku.

Petycja z formalnego punktu widzenia nie ma mocy prawnej. To znaczy, że nie jest dla posłów wiążąca. Ale jeśli uda nam się znaczącą liczbę podpisów, politycy nie będą mogli zignorować tego głosu. Dlatego warto zaangażować się w to przedsięwzięcie, bo będzie to ważny środek nacisku na władzę, która prędzej czy później musi zacząć słuchać swoich obywateli.

Zwracamy się do wszystkich struktur naszego Związku, naszych sympatyków, do organizacji, stowarzyszeń, inicjatyw obywatelskich oraz do wszystkich, którzy chcą zmiany obecnej władzy, o poparcie naszej akcji. Petycję z listą na podpisy można pobrać ze strony www.solidarnosc.lodz.pl (art. pt. „Zbieramy podpisy”) w formie elektronicznej lub bezpośrednio w Zarządzie Regionu NSZZ „Solidarność” (pok.311).


Członek Prezydium ZR ZŁ NSZZ „Solidarność”

Marian Laskowski

plik do pobrania

PIELGRZYMKA na uroczystość Kanonizacji Ojca Świętego Jana Pawła II

KOMUNIKAT Nr 01

7 stycznia 2014 r

W związku z kanonizacją Ojca Świętego Jana Pawła II w dniu 27 kwietnia br Zarząd Regionu Ziemia Łódzka NSZZ „Solidarność” przedstawia propozycje Pielgrzymek do Włoch Biura Podróży SOLTUR sp z oo, z Krakowa.

Chętni do udziału w jednej z wymienionych poniżej Pielgrzymek proszeni są o kontakt z działem kontaktów z komisjami zakładowymi w Zarządzie Regionu ZŁ tel. 42-67 72 627 lub 42- 67 72 628.

 

PROGRAM NR I

7 dni 22.04-28.04.2014

Wenecja, Piza, Siena, Rzym, Watykan, Monte Cassino, Asyż.

 

1 dzień - odjazd autokaru o godz. 14.00 z Łodzi al. Anstadta. Przejazd przez terytorium Czech i Austrii.

2 dzień - w godzinach rannych przyjazd do Wenecji. Dziewięciogodzinny pobyt w Wenecji. Z parkingu przejazd tramwajem wodnym - do Placu św. Marka. Zwiedzanie Wenecji:Plac św. Marka, Bazylika św. Marka, Most Westchnień, Most Rialto. Czas wolny. Powrót na parking spacerem. Przejazd autokarem do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

3 dzień - śniadanie. Przejazd autokarem do Pizy. Zwiedzanie: „Pola cudów” - Krzywa Wieża, Baptysterium, Katedra. Przejazd do Sieny – nawiedzenie Sanktuarium św. Katarzyny, Kościoła Dominikanów, katedry, Plac Il Campo, Palazzo Publico i Wieża Obżarstwa (z zewnątrz). Przejazd autokarem do Rzymu. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Rzymu. Obiadokolacja. Nocleg.

4 dzień - śniadanie. Przejazd do Rzymu i zwiedzanie: Bazyliki Santa Maria Maggiore, Bazyliki św. Jana na Lateranie, Schody Święte, Łuk Konstantyna, Koloseum, Kapitol,  Plac Wenecki, Ołtarz Ojczyzny.Przejazd do Monte Cassino – zwiedzanie cmentarza wojennego żołnierzy II Korpusu gen. W. Andersa.Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

5 dzień – śniadanie. Dalsze zwiedzanie Rzymu- Plac Navona, Panteon, Plac Hiszpański, Schody Hiszpańskie, Fontanna di Trevi.Obiadokolacja. Nocleg.

6 dzień – śniadanie. Przejazd do Rzymu. Udział we Mszy Świętej Kanonizacyjnej Jana Pawła II oraz w modlitwie Anioł Pański. Przejazd autokarem do Asyżu - zwiedzanie Bazyliki św. Franciszka, Matki Boskiej Anielskiej, Porcjunkula i Ogród Różany. Przejazd do hotelu w okolicy Rimini. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

7 dzień - śniadanie. Przejazd przez Włochy, Austrię, Czechy, do Polski. Przyjazd do Łodzi ok. godz. 23.00. Zakończenie pielgrzymki.

CENA: 1590 zł. Dopłata do pokoju 1-os.: 400 zł

CENA OBEJMUJE: 5 noclegów w hotelach*** (pokoje 2- lub 3-osobowe z łazienkami), 5 śniadań, 5 obiadokolacji, autokar komfortowy z klimatyzacją, opiekę pilota-przewodnika, ubezpieczenie KL, NNW.

Należy zaopatrzyć się w ok. 80 EURO na bilety wstępu, wjazdy do miast, opłaty lokalne, komunikację miejską, tramwaj wodny i obligatoryjnych przewodników miejskich oraz 300 KCZ na posiłki w Czechach.

Program zwiedzania może ulec zmianie.

 

PROGRAM III 

8 dni 24.04-01.05.2014

Wenecja, Florencja, Siena,  Watykan, Rzym, Monte Cassino, Asyż,

 

1 dzień - odjazd autokaru o godz. 16.00 z Łodzi al. Anstadta. Przejazd przez terytorium Czech i Austrii.

2 dzień - w godzinach rannych przyjazd do Wenecji. Dziewięciogodzinny pobyt w Wenecji. Z parkingu przejazd tramwajem wodnym - do Placu św. Marka. Zwiedzanie Wenecji:Plac św. Marka, Bazylika św. Marka, Most Westchnień, Most Rialto. Czas wolny. Powrót na parking spacerem. Przejazd autokarem do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

3 dzień - śniadanie. Przejazd autokarem do Florencji – zwiedzanie katedra NMP Kwietnej, Baptysterium, kościół św. Krzyża, Palazzo Vecchio, Plac Signorii, Most Ponte Vecchio. Przejazd do Sieny – zwiedzanie Sanktuarium św. Katarzyny Sieneńskiej, Katedra, Baptysterium, Plac Il Campo, Palazzo Publico i wieża obżarstwa (z zewnątrz). Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Bardzo wczesny wyjazd do Rzymu. Suchy prowiant za śniadanie.

4 dzień - przyjazd do Rzymu. Udział we Mszy Świętej Kanonizacyjnej Jana Pawła II oraz w modlitwie Anioł Pański. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg

5 dzień – śniadanie. Przejazd do Rzymu - zwiedzanie: Bazyliki Santa Maria Maggiore, Bazyliki św. Jana na Lateranie, Schody Święte, Łuk Konstantyna, Koloseum, Kapitol, Plac Wenecki, Ołtarz Ojczyzny,Obiadokolacja. Nocleg.

6 dzień – śniadanie. Dalsze zwiedzanie Rzymu: Plac Navona, Panteon, Plac Hiszpański, Schody Hiszpańskie, Fontanna di Trevi. Przejazd do Monte Cassino – zwiedzanie cmentarza wojennego żołnierzy II Korpusu gen. W. Andersa. Obiadokolacja. Nocleg.

7 dzień – śniadanie. Przejazd autokarem do Asyżu - zwiedzanie Bazyliki św. Franciszka, Matki Boskiej Anielskiej, Porcjunkula i ogród Różany. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

8 dzień - śniadanie. Przejazd przez terytorium Włoch, Austrii, Czech i Polski. Przyjazd do Łodzi ok. godz. 21.00. Zakończenie pielgrzymki.

CENA: 1.760 zł. Dopłata do pokoju 1-os.: 400 zł

CENA OBEJMUJE: 6 noclegów w hotelach*** (pokoje 2- lub 3-osobowe z łazienkami), 6 śniadań, 6 obiadokolacji, autokar komfortowy z klimatyzacją, opiekę pilota-przewodnika, ubezpieczenie KL, NNW.

Należy zaopatrzyć się w ok. 80 EURO na bilety wstępu, wjazdy do miast, opłaty lokalne, komunikację miejską, tramwaj wodny i obligatoryjnych przewodników miejskich oraz 300 KCZ na posiłki w Czechach.

 

Program zwiedzania może ulec zmianie.

Zaliczkę w wysokości:

490 zł od osoby– za udział w Pielgrzymce Program I

560 zł od osoby- za udział w Pielgrzymce Program III

należy wpłacać do dnia 31 stycznia br. bezpośrednio w kasie Zarządu Regionu Łódź, ul. Kamińskiego 18 lub na konto: Bank MILLENIUM 97 1160 2202 0000 0000 3099 9482 z dopiskiem PIELGRZYMKA PROGRAM I lub PROGRAM IIIpozostałą część kwoty należy wpłacić do dnia 24 marca 2014 r.

Koordynator Pielgrzymki Marian Laskowski tel. 663 789 011.


Członek Prezydium ZR ZŁ NSZZ „Solidarność”

                   Marian Laskowski

do pobrania<< nowsze  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33   starsze >>