„Solidarność” żąda „3 X P”

23 września br. na posiedzeniu Komisji Krajowej podjęto decyzję o jeszcze większej intensyfikacji działań „Solidarności” w związku z niespełnionymi dotąd przez rząd postulatami. Postulaty te dotyczą trzech najważniejszych dla Związku obszarów: płac w sferze budżetowej, emerytur stażowych i wzrostu cen energii. Aby omówić realizację kolejnych etapów działania  5 października br. Odbyło się w Warszawie spotkanie Prezydium Komisji Krajowej z szefami branż i regionów. Na spotkanie zaproszony został także premier Mateusz Morawiecki. Tak więc był to ciąg dalszy rozmów „Solidarności” z przedstawicielami rządu. Na spotkaniu dyskutowano m.in. o najważniejszym wyzwaniu, przed jakim stoi obecnie polska gospodarka i polscy pracownicy – kryzysie energetycznym.  Zapowiedź premiera dotycząca zamrożenia cen energii dla większości odbiorców indywidualnych to krok w dobrą stronę. Jest to częściowa realizacja postulatu „Solidarności” dotycząca walki z ubóstwem energetycznym. Jednak „Solidarność” stoi na stanowisku, iż nie należy zapominać, że z bardzo wysokimi cenami energii muszą się też mierzyć polskie fabryki i zakłady pracy, co jest olbrzymim zagrożeniem dla całej naszej gospodarki.