Obchody Święta Konstytucji 3 Maja

Łódzkie obchody Święta Konstytucji 3 Maja rozpoczęły się mszą świętą w archikatedrze łódzkiej, której przewodniczył biskup Ireneusz Pękalski. Po mszy na placu archikatedralnym zebrani wysłuchali przemówienia wojewody łódzkiego Doroty Ryl, apelu pamięci. Oddano salwę honorową oraz odbyła się defilada służb mundurowych, a uczestnicy uroczystości złożyli kwiaty na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza. W imieniu Zarządu Regionu Ziemi Łódzkiej NSZZ „Solidarność” kwiaty złożyli zastępca przewodniczącego Ireneusz Wach oraz członek Prezydium Przemysław Gręda. Kwiaty złożyły także delegacje komisji zakładowych NSZZ „Solidarność”  Uniwersytetu Łódzkiego, Politechniki Łódzkiej, a także Regionalnej Sekcji Młodych Ziemi Łódzkiej.

Członkowie Prezydium łódzkiej „Solidarności” udali się także na plac Wolności w Łodzi, gdzie złożyli kwiaty u stóp pomnika Tadeusza Kościuszki.