Najaktywniejszy SIPowiec

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w konkursie „Najaktywniejszy Społeczny Inspektor Pracy” organizowanym przez Państwową Inspekcję Pracy; Celem konkursu jest promowanie działalności społecznych inspektorów pracy, którzy w ramach pełnionych zadań aktywnie wpływają na zapewnienie przez zakłady poprawy stanu bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony uprawnień pracowniczych.

Konkurs odbywa się dwuetapowo tj. na szczeblu okręgowych inspektoratów pracy oraz na szczeblu krajowym. Uczestnikami konkursu mogą być zakładowi, oddziałowi (wydziałowi) i grupowi społeczni inspektorzy pracy, zgłoszeni przez organizacje związkowe.

Oceny uczestników dokonują zespoły eksperckie, w skład których wchodzą przedstawiciele Państwowej Inspekcji Pracy oraz reprezentatywnych central związkowych – Forum Związków Zawodowych, Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” i Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych. Wojewódzkie Komisje Konkursowe w 16 Okręgowych Inspektoratach Pracy oceniają działalność zgłoszonych kandydatów i wskazują maksymalnie po trzech laureatów, którzy uzyskują kwalifikację do etapu krajowego. Na szczeblu centralnym, Kapituła powołana przez Głównego Inspektora Pracy, weryfikuje oraz opiniuje nadesłane z okręgów dokumentacje i wnioski. Główny Inspektor Pracy, na wniosek Kapituły, przyznaje wyróżnienia 16 społecznym inspektorom pracy, spośród których wyłanianych jest trzech, uhonorowanych nagrodami głównymi.

Zachęcamy organizacje związkowe do zgłaszania społecznych inspektorów pracy działających na terenie zakładów pracy.

Karta zgłoszenia i oświadczenie, stanowiące załącznik do regulaminu konkursu, a także  szczegółowe informacje dotyczące konkursu zawarte są na stronie internetowej www.lodz.pip.gov.pl w zakładce KONKURSY.

Zgłoszenia należy kierować do Okręgowego Inspektoratu Pracy w Łodzi do dnia 12 maja 2022 r. drogą elektroniczną na adres prewencja@lodz.pip.gov.pl

W celu uzyskania dodatkowych informacji na temat konkursu prosimy o kontakt z kol. Michałem Karolczykiem tel. 515 284-583, e-mail: czlonprez2@solidarnosc.lodz.pl