Czytaj prasę

 

Aktualności

Koncert z okazji 35-lecia NSZZ "Solidarność"

W sobotę, 4 lipca w Pasażu Schillera w Łodzi odbył się jubileuszowy koncert z okazji 35 rocznicy powstania NSZZ „Solidarność”.

Na scenie najpierw pojawił się zespół Colorado Band, łódzka grupa grająca mieszankę amerykańskiego rocka oraz muzyki country. Jako drugi zagrał zespół Adam Walles realizujący projekt lidera grupy Adama Nowaka „Muzyka mojego życia”, na który składają się utwory tworzone w okresie stanu wojennego, oraz covery takich wykonawców, jak Stan Borys, Czesław Niemen, czy też legendarna brytyjska formacja muzyczna, zespół Deep Purple. Dodatkową atrakcją była obecność w składzie zespołu przewodniczącego łódzkiej „Solidarności”, Waldemara Krenca, który grał na akordeonie. Następnie na scenie pojawiła się grupa Little White Lies. Miała trudne zadanie, gdyż po niej miała pojawić się gwiazda wieczoru, zespół Rezerwat. Grupa świetnie wywiązała się ze swojego zadania, gdyż energetyczne, rock and rolowe utwory porwały publiczność do zabawy. Na koniec zagrała przez wszystkich wyczekiwana gwiazda wieczoru, czyli zespół Rezerwat - legenda nie tylko łódzkiego, ale również polskiego rocka, którego utwory „Zaopiekuj się mną”, czy też „Obserwator”, znała i nuciła cała Polska. Koncert obejrzały setki łodzian. Impreza był udana, zabawa wspaniała, a mieszanka stylów muzycznych sprawiła, iż każdy znalazł coś dla siebie.

Na koncercie w Łodzi obecny był przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" Piotr Duda

 

Colorado Band

 

Adam Walles z Waldemarem Krencem w składzie

 

Little White Lies

 

Rezerwat

26 Międzynarodowy Wyścig Kolarski "Solidarności" i Olimpijczyków zakończony

26 Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków zakończył się na ulicach Łodzi; peleton, po raz pierwszy w historii, przejechał ulicą Piotrkowską, a meta była usytuowana na wysokości Pasażu Schillera.

Zarówno 5, ostatni etap, jak i cały wyścig wygrał Holender Johim Ariesen reprezentujący ekipę METEC-TKH P/B MANTEL. Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zajął Polak, Paweł Franczak z ekipy ACTIVEJET Team, a trzecie miejsce zajął Ukrainiec Vitaliy Buts z drużyny KOLSS – BDC TEAM. Wcześniej, zanim przyjechali zawodowi kolarze, na ulicy Piotrkowskiej odbył się Mini Wyścig „Solidarności”. Zgromadził on na starcie wielu młodych zawodników z Łodzi, województwa, a nawet z innych państw, gdyż na starcie pojawił się nawet zawodnik z Czech. Rywalizacja była ogromna, ale tak naprawdę liczył się przede wszystkim udział w imprezie. Startowały dzieci w wieku od 3 do 12 lat. Była radość zwycięzców i łzy przegranych, a zapał i zaangażowanie młodych zawodników napawa optymizmem i daje nadzieję na przyszłe sukcesy w kolarstwie zawodowym.

Zwycięzcę dekorują Piotr Duda i Zbigniew Bródka

Uczestnicy Mini Wyścigu "Solidarności"

26 Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków

Już po raz 26-sty zapraszamy na trasę Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków; w tym roku odbędzie się on w dniach 1-4 lipca; trasa tegorocznego Wyścigu prowadzić będzie drogami województw: Lubelskiego, Podkarpackiego, Małopolskiego, Śląskiego, Świętokrzyskiego i Łódzkiego.

Ogółem kolarze z 20 międzynarodowych teamów walczyć będą o zwycięstwo podczas 5 etapów; w ciągu 4 dni będą mieli do pokonania bez mała 750 km. Kolarze będą rywalizować w 4 klasyfikacjach indywidualnych i jednej drużynowej.

Wyścig organizowany jest przez Region Ziemia Łódzka NSZZ „Solidarność”.

Śladami Ojca Świętego

Przedstawiciele NSZZ „Solidarność” Ziemi Łódzkiej wraz z pocztem sztandarowym Regionu, wzięli udział w uroczystościach zorganizowanych w 28 rocznicę pobytu Ojca Świętego w Łodzi: uczestnicy przebyli „Szlak Świętego Jana Pawła II";  byli wszędzie tam, gdzie przed laty przebywał Ojciec Święty.

Jan Paweł II odwiedził nasze miasto 13 czerwca 1987 roku podczas swojej III pielgrzymki do Polski.

Protest strażaków

Rada Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ „Solidarność”  postanowiła  z dniem 1 czerwca 2015 roku rozszerzyć o kolejne województwa Akcję Protestacyjną Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ ”Solidarność”; 2 czerwca w Łodzi, w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Państwowej Staży Pożarnej, odbyła się konferencja prasowa, podczas której zostały przedstawione postulaty i wnioski związane z przystąpieniem strażaków do akcji protestacyjnej.

W konferencji uczestniczyli przedstawiciele: Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ „Solidarność” z przewodniczącym Robertem Osmyckim, Międzyregionalnej Sekcji NSZZ „Solidarność” Strażaków PSP woj. łódzkiego z przewodniczącym Jarosławem Wlazłowskim oraz przewodniczący Zarządu Regionu Ziemi Łódzkiej NSZZ „Solidarność”  Waldemar Krenc.

Na to co się dzieje, nie ma odzewu ze strony Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Rozmowy przeprowadziliśmy w kwietniu – mówią protestujący - zaproponowaliśmy pewne rozwiązania, ale do dnia dzisiejszego nie ma żadnej konkretnej informacji. W związku z tym Krajowa Sekcja Pożarnictwa rozszerza ogólnopolską akcję protestacyjną o charakterze kroczącym o kolejne województwa. Do akcji po województwach: zachodniopomorskim, lubuskim, opolskim i podkarpackim obecnie przystąpili strażacy z województwa łódzkiego, dolnośląskiego i wielkopolskiego.

Od 1 czerwca oflagowaliśmy jednostki, oznakowaliśmy pojazdy. Jest jeszcze czas do rozmów. Nie chcemy, aby naszą akcję potraktować, jako polityczne naciski. Chcemy konstruktywnych rozmów, jeśli ich nie będzie wówczas rozszerzymy działania – mówi Jarosław Wlazłowski z KM PSP w Łodzi, członek Zarządu Regionu Ziemi Łódzkiej NSZZ „Solidarność”. - Wiadomo, straż musi bronić życia i mienia Obywateli, nie możemy więc strajkować, ale są jeszcze inne formy protestu, z których w razie potrzeby skorzystamy. Szczegóły dotyczące postulatów strażaków w komunikacie prasowy (tutaj), a poniżej relacja z konferencji.

Protest związkowców PGE w Łodzi

19 maja, we wtorek, odbyła się pikieta przed siedzibą łódzkiego oddziału zakładu PGE Dystrybucja zorganizowana przez Komisję Zakładową NSZZ „Solidarność” w tym zakładzie; akcję protestacyjną wsparli przedstawiciele pozostałych związków zawodowych działających w PGE oraz przedstawiciele Zarządu Regionu Ziemi Łódzkiej NSZZ „Solidarność”, związkowcy z innych branż łódzkiej „Solidarności”, a także przedstawiciele Sekcji Krajowej Energetyki NSZZ „Solidarność”.

 W sumie w pikiecie wzięło udział ponad 300 osób. Związkowcy z PGE protestowali przeciwko notorycznemu łamaniu praw pracowniczych, zwolnieniom dyscyplinarnym pracowników, w tym jednego z przewodniczących związku zawodowego oraz braku dialogu. „Dzisiaj po raz drugi jesteśmy pod budynkiem PGE nie dlatego, że nam się tu podoba, tylko dlatego że dalej łamane są prawa pracownicze i prawa związkowe. To wstyd, że spółka która wypracowała ogromny zysk, liczony w miliardach, nie chce się podzielić nim z pracownikami. My na ulice wychodzimy dopiero wtedy, kiedy pracodawcy nie słuchają głosu pracowników – mówił przewodniczący Zarządu Regionu Ziemi Łódzkiej NSZZ „Solidarność” Waldemar Krenc. „Dzisiejszy spór  nie dotyczy jedynie samych wynagrodzeń” – kontynuował W. Krenc – „Spór ten dotyczy braku szacunku dla pracowników. Pracownicy są zwalniani z pracy sądy ich przywracają do pracy a spółka płaci wysokie odszkodowania. Ktoś kto dopuszcza do takiej sytuacji działa na szkodę spółki”.

Zarząd Regionu Ziemi Łódzkiej NSZZ "Solidarność" popiera protesty rolników

Zarząd Regionu Ziemi Łódzkiej NSZZ "Solidarność" podczas posiedzenia w dniu 18 maja br podjął Stanowisko, w którym w pełni popiera i solidaryzuje się z protestującymi rolnikami.

Treść Stanowiska tutaj.<< nowsze  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59  60  61  62  63  64  65  66  67  68  69  70  71   starsze >>